Bijtelling autokosten
- Reacties uitgeschakeld voor Bijtelling autokosten
- donderdag 16-02-2012
- ANB5
- Financieel
Als een auto van de zaak ook prive gebruikt wordt dan moet hiervoor een bijtelling ingeboekt worden: 25% van de cataloguswaarde bij de autokosten en 12% van die 25% voor de btw.
Zorg ervoor dat je een kostensoort hebt Auto – privegebruik of zoiets van het type winst-enverlies-rekening:
Boek de 12% van 25% BTW-bijtelling op deze kostensoort: exBTW=+bijtelling, BTW=-bijtelling, incBTW=0 (de voorbelasting dalt, de autokosten stijgen als gevolg van de BTW-bijtelling)
De 25% correctiebijtelling autokosten kan op 2 manieren verwerkt worden: via de salarisadministratie (geen extra boekingen nodig) of als prive-opname van de eigenaar: op de kosten Auto-Prive exBTW=-bijtelling, BTW=0, incBTW=-bijtelling en de bijbehorende betaling op de prive-opname balanspost exBTW=+bijtelling, BTW=0, incBTW=+bijtelling
Voorbeeld, auto met cataloguswaarde 20.000 euro, heeft een bijtelling van 25%= 5.000 en een btw-correctie van 12% van 25%= 600:
Auto – prive: ex=600, btw=-600, inc=0 bijtelling btw privegebruik auto
Auto – prive: ex=-5000, btw=0, inc=-5000 privegebruik auto / Bijzonder – opname prive: ex=5000, btw=0, inc=5000 privegebruik auto